1st 2011 GPUGrid Challange

Historia Boinc w Polsce

Moderator: LukaszST

Re: 1st 2011 GPUGrid Challange

Postprzez sesef » 21 gru 2010, 21:29

Filu napisał(a):
3Rni napisał(a):na koniec - jest bardzo wiele przykładów z historii rozwoju naszej cywiliazcji gdzie badania z jednej dziedziny nauki przynosiły rozwiązania tam gdzie nikomu się to ni śniło

I ja właśnie chcę dowiedzieć się jakie ten projekt może dać rozwiązania dla ludzkości. Niech chociaż bedą takie, które komuś śniły się. Będę wdzięczny jak podasz choć jedno.

Widzisz, może i projekt bezpośrednio nie daje nic pożytecznego ale pośrednio wpływa dość pokaźnie na bezpieczeństwo i mam nadzieje świadomość administratorów, że teraz bezpieczeństwo trzeba postrzegać całkowicie inaczej, niż 3-5 lat temu. Skończyły się czas gdzie łamanie jakiegoś szyfru nawet brutal forcem przy 10 czy 20 tysiącach komputerów jest wyprawą z motyką na słońce. Dnetc@home ma może raptem 3-4 tysiące aktywnych komputerów z kartami graficznymi a kilkukrotnie zwiększył wydajność projektu (jednocześnie zmniejszając znacznie czas do jego zakończenia), teraz wyobraźmy sobie jakiegoś zdolnego "kolegę" z Rosji czy Chin, który stworzy odpowiedniego trojana. Wystarczy, żeby taki wirus potrafił odpalić na twojej karcie odpowiednie obliczenia, biorąc do tego pod uwagę, że dobre wirusy potrafią zarazić dziesiątki czy nawet setki tysięcy komputerów wtedy z takich 100 czy 200 lat potrzebnych na złamanie szyfru robi się kilka-kilkanaście dni.

Poza tym czy liczenie GPUGrida, SETI, PG, DNETC trzeba traktować jako frajdę bo nawet jak coś znajdą to prędzej na tym skorzystają koncerny farmaceutyczne niż my sami.
Obrazek
sesef

Re: 1st 2011 GPUGrid Challange

Postprzez Filu » 21 gru 2010, 23:42

sesef napisał(a):Poza tym czy liczenie GPUGrida, SETI, PG, DNETC trzeba traktować jako frajdę bo nawet jak coś znajdą to prędzej na tym skorzystają koncerny farmaceutyczne niż my sami.

Jestem tego jak najbardziej świadomy, niestety ktoś musi wyprodukować taki lek. Ale ogólna dostępność wyników badań stwarza możliwość wynalezienia leku przez kilka firm w jednakowym czasie, co może spowodować konkurencję na rynku a zarazem obniżkę cen.

sesef napisał(a):Widzisz, może i projekt bezpośrednio nie daje nic pożytecznego ale pośrednio wpływa dość pokaźnie na bezpieczeństwo i mam nadzieje świadomość administratorów,

Przypuszczam, że większość administratorów nawet nie wie z czym ten projekt się je. A jak usłyszą bądź przeczytają o nim, to już będą nowsze i skuteczniejsze algorytmy szyfrowania.
Jako administrator sieci mogę stwierdzić, że niestety algorytm brutalnego ataku jest w całej swojej prymitywności najskuteczniejszym narzędziem do łamania zabezpieczeń. Teoretycznie pozwala na złamanie każdego hasła.
I mam nadzieję, że żaden świr w przyszłości nie zmodyfikuje Waszego wrappera, albo wykorzysta zawarte w nim algorytmy i biblioteki do łamania zabezpieczeń. Oby.
Pozdrawiam
PhenomII X4 965 MA790X-DS4 2x2GB GTX480 GTS250
Xeon w3520@4,2GHz GA-EX58-UD5 3x2GB 2xGTX460
i7-920@4,0GHz GA-EX58-UD5 3x2GB 2xGTX460
i7-930@4,2GHz Asus P6T 3x2GB 2xGTX275
Filu

Poprzednia strona

Powrót do PNT i inne drużyny.