Formuła - rekomendacje GPU

Nie samym GPU zespół PNT żyje!
Ranking, Zespoły, Rekomendacje, Rekomendacje GPU Dyskusja

Moderator: LukaszST

Formuła - rekomendacje GPU

Postprzez Robert7NBI » 10 lut 2013, 02:10

NVIDIA

1. PrimeGrid (Formuła: miejsca 4-8) - w projekcie GPU wykorzystywane jest do przesiewania liczb. Najwydajniejszy jest w tej chwili podprojekt: Proth Prime Search (Sieve) - searching for primes of the form k·2n+1. Projekt jest niekomercyjnym przedsięwzięciem prywatnym.
Informacje merytoryczne: http://en.wikipedia.org/wiki/Proth_number
Projekt: http://www.primegrid.com/
Dla osób b.zaawansowanych polecane jest liczenie zadań z PSA: http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1222#13459

2. GPUGrid (Formuła: #9) - projekt zajmuje się badaniem funkcjonowania białek. Szczególnie rekomendowany dla posiadaczy wydajnych GPU, gdyż za pobranie, policzenie i odesłanie zadania w czasie poniżej 24h otrzymuje się 100% bonusa. Projekt prowadzi uniwersytet z Barcelony.
Projekt: http://www.gpugrid.net/

3. POEM (Formuła: miejsca 9-13) - GPU w projekcie wykorzystywane jest do symulacji biochemicznych (m.in. Pentacene, Amyloid). Dodatkowym wymaganiem przy liczeniu jest konieczność angażowania kilku core CPU na 1 wątek GPU. Projekt prowadzi instytut z Karlsruhe: http://www.int.kit.edu/nanosim/
Projekt: http://boinc.fzk.de/poem/


ATI

1. DistrRTgen (Formuła: #2). Zdecydowanie najwydajniejszy projekt GPU, optymalizacja specjalnie dedykowana najmocniejszym GPU serii Thaiti (R79xx). Wielka szkoda, że choć od wprowadzenia tej architektury minął już rok, to żaden inny projekt nie zdobył się na przygotowanie wydajnej aplikacji pod te GPU. Autorem aplikacji jest członek naszego zespołu: Sesef.
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa danych poprzez eliminację stosowania nieefektywnych zabezpieczeń możliwych do szybkiego złamania poprzez użycie tzw. "Tęczowych tablic". Projekt jest niekomercyjnym przedsięwzięciem prywatnym.
Informacje merytoryczne: http://freerainbowtables.com/ oraz http://en.wikipedia.org/wiki/Rainbow_table
Projekt: http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/index.php

2. POEM (Formuła: miejsca 9-13) - alternatywa dla słabszych GPU, które w projekcie wykorzystywane są do symulacji biochemicznych (m.in. Pentacene, Amyloid). Dodatkowym wymaganiem przy liczeniu jest konieczność angażowania kilku core CPU na 1 wątek GPU. Projekt prowadzi instytut z Karlsruhe: http://www.int.kit.edu/nanosim/
Projekt: http://boinc.fzk.de/poem/
Robert7NBI
 
Posty: 2462
Dołączył(a): 16 lis 2011, 03:32

Powrót do FORMUŁA WSZECHSTRONNYCH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron