Fundacja BOINC Polska - brak transparentności

Historia Boinc w Polsce

Moderator: LukaszST

Re: Fundacja BOINC Polska - brak tranparencji

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 00:54

Obix007 napisał(a): Więc skoro mogłem tam być - również dostałem zaproszenie od członka zarządu (zresztą jak każdy na tym forum)- lub ktokolwiek inny...

"Nie byłem, nie widziałem, nie mam dowodów, ale błotem obrzucę"... EOT
krzyszp

Postprzez Cyfron » 08 sty 2013, 01:06

@Obix007
Takiego tzn jakiego poglądu (osobiście interesuje mnie tylko zdanie o Fundacji)?
Dlaczego patronat został wzięty w cudzysłów, czy są jeszcze jakieś wątpliwości co do tego co oznacza dla nas patronat nad projektami? Chętnie je rozwieje.

Niestety na razie mam wrażenie, że zamiast zwrócić nam uwagę po koleżeńsku, jesteśmy od razu posądzani o najgorsze rzeczy.
Cyfron

Postprzez Robert7NBI » 08 sty 2013, 15:41

Cyfron napisał(a):W imieniu Fundacji BONIC Polska chciałem poinformować, że Fundacja jest objęła projekt patronatem, a nie jest właścicielem projektu Oproject@Home. Dlatego też nie ingeruje w to, co robi administrator i właściciel projektu.
Ha, dobrze wiesz, że tak to nie działa - zarówno sukcesy jak i porażki obciążają patrona.

Pytania odnośnie sprawiedliwości takiego a nie innego działania należy kierować tylko i wyłącznie do administratora projektu.
I tak było czynione. Rzecz w tym, że admin nie był łaskaw odpowiadać, w tym na moją pm. Dopiero zainteresowanie sprawą fundacji spowodowało, że w godzinę udało się załatwić większą część spraw niemożliwych przez kilka dni.

Wiemy, że takie działanie miało swoje podstawy, o których można poczytać na stronie projektu. Forum projektu jest najlepszym miejscem na rozstrzyganie i reklamowanie takich sytuacji, a nie wewnętrzne forum zespołu. Co więcej - jest to już poruszane i wyjaśnione na forum w tym wątku, a wcześniejsze zastrzeżenia były sygnalizowane tutaj:
To nieprawda, sprawa dotyczyła zupełnie czegoś innego. Akurat Ciebie nie podejrzewam o złą wolę, a zakładam niedostatek informacji, zatem przybliżam na przykładzie kolegi.
Obrazek

Tylko jeden podprojekt ALX, aplikacja z projektu, żadnych opto, żadnych app_info, czegokolwiek i... z dnia na dzień zabrano 1m puntów. Takich przykładów było wiele.

Na koniec chciałbym poprosić o sprostowanie wcześniejszego postu, który sugeruje wspieranie przez Fundację działań prowadzących do kradzieży.
Zostanie to uczynione, kiedy statsy zostaną naprawione i nie chodzi tu o kontrowersyjne Shory. Indywidualne wyglądają już nieźle, ale na koncie zespołu wciąż brakuje paru mln.
http://oproject.info/forum_thread.php?i ... =1034#1034

Swoją drogą, jakim trzeba być człowiekiem, żeby ręcznie modyfikować statystyki, tylko po to żeby B@P mogło wygrać z PNT w badziewiastym wyścigu BS? Mam wątpliwości czy zrobił to Rysiu i nie wiem kto zrobił, ale wiem kto zaraz po wyrażał radość na międzynarodowym forum...
Obrazek
Takimi numerami robicie krzywdę przede wszystkim projektowi, nad którym macie patronat, bo nie dość, że każdy nawet w Papui już wie o wojnie polsko-polskiej, to jeszcze cały świat śmieje się z tych statsów wyścigu - wystarczy porównać dorobek całego PNT i choćby pierwszego zawodnika z PNT...
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/308
http://boincstats.com/en/stats/challeng ... 08/credits
A wszystko to, by B@P zajął #2 a nie #3 miejsce wy wyścigu BS...

Przy absolutnym minimum dobrej woli, zanim wypowiedziało się kolejną wojnę polsko-polską o zasięgu ogólnoświatowym, wystarczyło kanałem prywatnym powyjaśniać sprawy na linii autor projektu - autor aplikacji. Najwidoczniej komuś bardzo potrzebna była wojna. Kolejny raz.
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez Robert7NBI » 08 sty 2013, 15:44

Cyfron napisał(a):Niestety na razie mam wrażenie, że zamiast zwrócić nam uwagę po koleżeńsku, jesteśmy od razu posądzani o najgorsze rzeczy.
Ponad 3 lata "koegzystencji" z B@P czegoś nas nauczyły.
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 17:21

Robert7NBI napisał(a):Swoją drogą, jakim trzeba być człowiekiem, żeby ręcznie modyfikować statystyki, tylko po to żeby B@P mogło wygrać z PNT w badziewiastym wyścigu BS? Mam wątpliwości czy zrobił to Rysiu i nie wiem kto zrobił, ale wiem kto zaraz po wyrażał radość na międzynarodowym forum...
Obrazek
Takimi numerami robicie krzywdę przede wszystkim projektowi, nad którym macie patronat, bo nie dość, że każdy nawet w Papui już wie o wojnie polsko-polskiej, to jeszcze cały świat śmieje się z tych statsów wyścigu - wystarczy porównać dorobek całego PNT i choćby pierwszego zawodnika z PNT...

Robert, po raz kolejny zarzucasz mi ingerowanie w projekt, bez żadnych dowodów, czy nawet moich sugestii. Po prostu obrzucasz błotem moją osobę jak jakiś niewydarzony gówniarz, który tylko potrafi krzyczeć.
Dla Twojej informacji - kiedy odbyła się cała zadyma z punktami, prowadziłem samochód na trasie Polska - Wielka Brytania i naprawdę nie miałem wtedy w głowie włamywać się do bazy danych projektu Oprojekt (nie mam i nie miałem tam dostępu, podobnie jak do innych części jego serwera).
A teksty w stylu "wal się idioto" na forum międzynarodowym świadczą tylko o Was, podobnie jak "Even ehn we hosted DNETC or andrOINC we never did such unfair move." świadczy o wyciąganiu brudów na forum międzynarodowe. To nie B@P to zrobiło, tylko WY.

Ps. Zrobienie 50kk jednego dnia w projekcie, w którym wcześniej "wypracowaliście" 21kk jak nazwiesz? Bo ja mogę nazwać jednym słowem...
krzyszp

Postprzez Obix007 » 08 sty 2013, 17:54

krzyszp napisał(a):Ps. Zrobienie 50kk jednego dnia w projekcie, w którym wcześniej "wypracowaliście" 21kk jak nazwiesz? Bo ja mogę nazwać jednym słowem...

genialne? super? przemawia przez Ciebie zazdrość, 7NBI nigdzie nie zasugeował że to ty ... powiedział jedynie że bardzo radośnie napisałeś posta, więc nie tłumacz się ...

krzyszp napisał(a):.... podobnie jak "Even ehn we hosted DNETC or andrOINC we never did such unfair move." świadczy o wyciąganiu brudów na forum międzynarodowe. To nie B@P to zrobiło, tylko WY.

bo o takich rzeczach ludzie muszą wiedzieć !
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
statystyki
Obrazek
Spoiler:
Obix007

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 18:04

Obix007 napisał(a):
krzyszp napisał(a):Ps. Zrobienie 50kk jednego dnia w projekcie, w którym wcześniej "wypracowaliście" 21kk jak nazwiesz? Bo ja mogę nazwać jednym słowem...

genialne? super? przemawia przez Ciebie zazdrość, 7NBI nigdzie nie zasugeował że to ty ... powiedział jedynie że bardzo radośnie napisałeś posta, więc nie tłumacz się ...

Ja się tłumaczę???
Człowieku, niech do Ciebie dotrze, że nie miałem i nie mam z tym NIC wspólnego!
Zazdrość? Nie, zwykła spostrzegawczość...
Już Wam na forum projektu zarzucono i według MOJEJ opinii udowodniono oszustwo, nie pierwszy raz zresztą. I wierz mi, nie podoba mi się, że drużynę mającą Polish w nazwie coraz częściej wymienia się (słusznie bądź nie - nie wiem) jako źródło wszelkiego cheatowania w projektach...
Obix007 napisał(a):
krzyszp napisał(a):.... podobnie jak "Even ehn we hosted DNETC or andrOINC we never did such unfair move." świadczy o wyciąganiu brudów na forum międzynarodowe. To nie B@P to zrobiło, tylko WY.

bo o takich rzeczach ludzie muszą wiedzieć !

Ty też zarzucasz, że to B@P złośliwie Wam obcięło punkty? Zdajesz sobie sprawę, że po raz kolejny dopasowujecie fakty do teorii? Na jakiej podstawie NAM to zarzucasz, dlaczego nie przeczytasz:
Rysiu exposed your cheat in the locked thread. It is the same cheat my jujube sockpuppet published at T4T project. The task runs for maybe 1,000 seconds but your opti BOINC reports 1,000,000 (for example) seconds. I call it "the elapsed time spoof".

I am deeply honored that you selected my cheat method for your use. I did much research on how to do that cheat and David Anderson was furious when I published it. I published details of how to do it manually. I am deeply honored that you automated it in your opti BOINC.
[/quote]
Sami wyciągacie sprawy na forum międzynarodowe obciążając B@P winą za zadymę, której jesteście przyczyną. Nie rozumiem, dlaczego ludzie z naszego teamu Was traktują jak małe dziecko, z którym "trzeba ostrożnie i delikatnie" - moim zdaniem chyba przychodzi czas, aby Wam ostro wygarnąć, jak rozpieprzacie środowisko w Polsce i psujecie opinię o naszym kraju na świecie...
krzyszp

Postprzez 3Rni » 08 sty 2013, 18:27

krzyszp napisał(a): moim zdaniem chyba przychodzi czas, aby Wam ostro wygarnąć, jak rozpieprzacie środowisko w Polsce i psujecie opinię o naszym kraju na świecie...

ciekawe gdzie teraz dotrą donosy....
:::::::: Mam dynamicznie przydzielane IQ ::::::::

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Postprzez Obix007 » 08 sty 2013, 18:41

Ty też zarzucasz, że to B@P złośliwie Wam obcięło punkty?

Stało się jak się stało, ale w jakich okolicznościach - B@P przegrywa we własnym projekcie i nagle wygrywa, a w chacie wyścigu pojawia się twój radosny post :ooo
zwykła spostrzegawczość - żaden zarzut ;)

Nie rozumiem, dlaczego ludzie z naszego teamu Was traktują jak małe dziecko, z którym "trzeba ostrożnie i delikatnie" - moim zdaniem chyba przychodzi czas, aby Wam ostro wygarnąć, jak rozpieprzacie środowisko w Polsce i psujecie opinię o naszym kraju na świecie..

nawzajem.

jeśli nie masz nic nowego do powiedzenia to dziękuję za jałową konwersację
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
statystyki
Obrazek
Spoiler:
Obix007

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 18:50

3Rni napisał(a):
krzyszp napisał(a): moim zdaniem chyba przychodzi czas, aby Wam ostro wygarnąć, jak rozpieprzacie środowisko w Polsce i psujecie opinię o naszym kraju na świecie...

ciekawe gdzie teraz dotrą donosy....

I oczywiście NIC nie sugerujesz?
Swoją drogą, nie widzisz nic złego w oszukiwaniu, ale w donoszeniu na oszustów już tak?

Kontynuujcie swoją Krucjatę anty-B@P, a na pewno zdobędziecie szacunek i poważanie ;)

Ps. Dlaczego nikt z Was nie ustosunkował się do wyniku 50kk dziennego z Oproject, czyżby wstyd? A może nieśmiałość? Mechanizm użyty przez Was do tego celu jest dość dobrze opisany, ale może macie inny? Jako wzór otwartości (której brak zarzucacie Fundacji) chyba powinniście opisać na forum projektu? Wdzięczność userów z całego świata była by bezcenna, a i Rysiu może by musiał się zarumienić?

Ps 2. Gwoli przyszłych uwag - szczytem mojego "cheatowania" jest odpalenie równolegle 3 próbek POEM na karcie oraz dwóch Einstein, do czego używam app_config napisanych przez innych i ogólnie dostępnych na stronach internetowych. Nie posiadam wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykorzystywania NIEZAMIERZONYCH luk w managerze/klientach i ich wykorzystywaniem się BRZYDZĘ jako stosowaniem metod nieuczciwych wobec osób, które udostępniają swój kod (chyba, że osoby te są o tym poinformowane i jest im to obojętne).
krzyszp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PNT i inne drużyny.