Fundacja BOINC Polska - brak transparentności

Historia Boinc w Polsce

Moderator: LukaszST

Re: Fundacja BOINC Polska - brak tranparencji

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 22:03

Robert7NBI napisał(a):
Cyfron napisał(a):
Robert7NBI napisał(a):No nieee... trzymajmy się faktów, jeszcze jako founder GPU Force złożyłem swój akces do mającej powstać fundacji. W odpowiedzi usłyszałem, że postanowiono, iż będzie to fundacja zespołu B@P. Na forum są jeszcze posty o tym. Od tamtego czasu fundacja jest dla mnie sprawą zamkniętą, więc teraz nie odwracajcie kota ogonem. Postanowiliście kuśtykać na jednej nodze, to kuśtykajcie - tak wybraliście, tak macie.
To o czym zapomniałeś tutaj powiedzieć, to wymagania, jakie były m.in. przez Ciebie stawiane ku temu, aby w tej Fundacji brać udział. Z tego też powodu w ostatniej wersji zostało przyjęte, że Fundacje uruchamiamy tylko siłami B@P.
No to przypomnij mnie i innym, jakie to wymagania ja postawiłem.

I umieścijmy je w kontekście Twojego odejścia oraz aktualnej w czasie rozmów sytuacji na arenie BOINC w Polsce...
Po prostu stwórzcie projekt, zapytajcie Fundację o wsparcie, a potem ewentualnie krzyczcie, że Fundacja promuje tylko B@P... Ewentualnie możecie zacząć popularyzować BOINC np. w szkołach, co my robimy nieustannie, albo np. zacznijcie rozwijać potężną bazę wiedzy, jaką jest nasza wiki, może chociaż zamieście jakiś artykuł w prasie o BOINC?

Jak Fundacja ma Was promować skoro nie ma czego???
krzyszp

Postprzez Cyfron » 08 sty 2013, 22:15

Robert7NBI - chyba rzeczywiście przesadziłem z tymi Twoimi/Waszymi wymaganiami. Nie mogę tego nigdzie znaleźć na forum Boinc@poland.
Jedyne co znalazłem, to udział m.in. Obix007 w ustalaniu formuły statutu, gdzie równoczesnie były pytania o to, kto chce być w zarządzie fundacji w tym wątku, gdzie nikt z innych drużyn się nie zgłosił.
Innych propozycji z Waszej strony nie mogę niestety znaleźć u nas - może jest gdzieś u Was?

Zresztą jak przebijało się to przez dyskusję nad statutem - były pomysły, aby Fundację założyli członkowie B@P, m.in. ze względu na niesnaski pomiędzy zespołami, żeby w ogóle sytuację ruszyć (przypominam, że prace nad Fundacją czy Stowarzyszeniem trwały ładnych kilka lat!). W statucie Fundacji nigdzie nie mamy wpisane promowanie działań B@P czy zamykanie się na pomysły i pomoc innych osób, zupełnie nie związanych z B@P czy nawet z BOINC.

Co do "sklepu B@P" - chcecie własny sklep z gadżetami zespołu?
Chcecie swoje gadżety w sklepie Fundacyjnym?
Nie widzę problemu. GRID rzeczywiście w tym poście nadużył określenia, że sklep jest B@P
Jednak jednocześnie muszę osobiście przyznać, że musielibyśmy się bardzo mocno zastanowić nad promowaniem zespołu PNT przez wzgląd na kilka akcji członków Waszego zespołu, które pozostawiają wiele wątpliwości co do ich uczciwości (mam na myśli m.in. nieszczęsny projekt Oproject czy Fight Malaria@home). Nie chcemy być jako Fundacja kojarzeni z osobami, które powodują bardzo dużo złego zamieszania wokół siebie. Wolimy B@P, które nie jest już na pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej BS, ale ich działania są dużo lepiej postrzegane na arenie międzynarodowej oraz krajowej, o czym pisał krzyszp.
Cyfron

Postprzez Robert7NBI » 08 sty 2013, 23:06

Skoro tak to zupełnie nie rozumiem o czym rozmawiamy? Jeżeli w zakresie OP "umyliście ręce" a my niczego innego nie chcemy od fundacji, to fundacja B@P niech dalej zajmuje się B@P.

PS: Przed chwilą prezes fundacji napisał, że szkoda mu czasu na dyskusje z PNT, więc możemy z czystym sumieniem zamknąć wątek i do archiwum.
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez krzyszp » 08 sty 2013, 23:36

Robert7NBI napisał(a):Skoro tak to zupełnie nie rozumiem o czym rozmawiamy? Jeżeli w zakresie OP "umyliście ręce" a my niczego innego nie chcemy od fundacji, to fundacja B@P niech dalej zajmuje się B@P.

PS: Przed chwilą prezes fundacji napisał, że szkoda mu czasu na dyskusje z PNT, więc możemy z czystym sumieniem zamknąć wątek i do archiwum.

Robert widzę wrócił do formy i zajął się manipulacją:
1. Gdzie Prezes napisał, że szkoda mu czasu na dyskusję???
2. Gdzie jest napisane, że to "Fundacja B@P".
Spróbuj dla odmiany chociaż raz zachować się obiektywnie i nie wciskać innym swoich "interpretacji", nawet jeśli czujesz się "Okradziony przez projekt". W końcu jesteś dorosłym człowiekiem, czy nie? A może dyskusja ma sens tylko wtedy, jak toczy się pod Twoje dyktando i jest zgodna z Twoimi tezami??? Naprawdę tak trudno jest przyznać się do błędów???
krzyszp

Postprzez Robert7NBI » 08 sty 2013, 23:45

goofyx napisał(a):wybacz ale nie mam zamiaru rozpoczynać płonej rozmowy z pnt
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez krzyszp » 09 sty 2013, 01:37

Robert7NBI napisał(a):
goofyx napisał(a):wybacz ale nie mam zamiaru rozpoczynać płonej rozmowy z pnt

Robert - przyznaję Ci rację i biję się w piersi - pomyliłem funkcje Goofyxa i Cyfrona (Cyfron jest vice prezesem), co nie zmienia faktu, że dyskusja toczy się również np. ze mną oraz fakt, że nie mam pojęcia skąd wyciąłeś ten cytat (w bieżącym wątku oryginalnej wypowiedzi nie znalazłem). Dopóki nie poznam kontekstu wypowiedzi, jest to dla mnie kolejna manipulacja.

Oczywiście, możesz uznać, że nie jestem partnerem do dyskusji dla Ciebie lub PNT, ale postaw sprawę jasno :)
krzyszp

Re: Fundacja BOINC Polska - brak transparentności

Postprzez Cyfron » 09 sty 2013, 22:30

Robert7NBI napisał(a):[...]PS: Przed chwilą prezes fundacji napisał, że szkoda mu czasu na dyskusje z PNT, więc możemy z czystym sumieniem zamknąć wątek i do archiwum.

Moim zdaniem nie powinno zamykać się tego wątku, ponieważ on nie dotyczy projektu Oproject (a przynajmniej tytuł wątku na to nie wskazuje), tylko na brak lub niewystarczającą przejrzystość w działaniach Fundacji.
Ja nadal oczekuję od Robert7NBI przykład tych fundacji, na których powinniśmy wzorować prowadzenie naszej - poważnie chcemy doskonalić nasze działania, jeśli ktoś widzi jakieś niedostatki.
Nam się wydawało, że robimy co możemy, aby była jak największa przejrzystość w naszym działaniu. Jeśli ktoś twierdzi inaczej (do czego ma prawo), to byłoby miło, jakby wskazał nam te braki, a w tym przypadku podał przykłady tych lepszych Fundacji.

BTW: gdzieś w wątku się przebiło, że sklep/fundacja ma łudząco podobne logo do B@P. Miło mi poinformować, ze już nie jest to prawdą, ponieważ wdrażamy nowy system identyfikacji wizualnej, który został zakupiony już ze dwa miesiące temu, a ciągle trwają rozmowy z grafikiem (logo, papier, pieczątka, wizytówki). Zapraszam do oglądania strony Fundacji :)
Cyfron

Poprzednia strona

Powrót do PNT i inne drużyny.