Fundacja BOINC Polska - brak transparentności

Historia Boinc w Polsce

Moderator: LukaszST

Fundacja BOINC Polska - brak transparentności

Postprzez 3Rni » 29 gru 2012, 00:22

transmisja bardzo słaba i do tego wył. fonii bo nie wszystko co się dzieje w fundacji jest jawne...liczyłem, że usłyszę się coś więcej a było jak zawsze... nuda :kima
:::::::: Mam dynamicznie przydzielane IQ ::::::::

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Re: Fundacja BOINC Polska - brak tranparencji

Postprzez Robert7NBI » 29 gru 2012, 00:44

Zawsze myślałem, że działanie fundacji powinno być maksymalnie transparentne... i zdecydowana większość fundacji właśnie tak działa. Natomiast ta fundacja zaczyna w stylu tajne/poufne - jak zaufać takiemu podmiotowi? A tym bardziej powierzyć mu swoje pieniądze...
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez krzyszp » 07 sty 2013, 18:28

Fundacja prowadzi (na razie na papierze tylko) działalność gospodarczą,z której zyski mają być przekazywane na działalność statutową, dlatego część informacji ma być niejawna, w obawie przed konkurencją i/lub kontrowersyjnymi działaniami osób jej skrajnie nieprzychylnych. Myślę, że nic w tym dziwnego nie ma.
Zresztą to chyba oczywiste, że muszą istnieć jakieś wewnętrzne sprawy w każdej organizacji (np. pomysły, uznane za "głupie", ale dopiero po dyskusji, czy też plany, które z jakiś powodów nie mogą być zrealizowane), niekoniecznie dostępne "na zewnątrz".

Przykładem takiej sprawy jest omawiana sprawa darowizny człowieka, który chciał pozostać anonimowy, a którego dane osobowe padały w wewnętrznej dyskusji - przecież to normalne, że na taki moment wyłącza się fonię.

Ps. Widzę, że sprawy fundacyjne wzbudzają w Was spore zainteresowanie. Każdy może je komentować (czy też prowadzić w jej sprawach dyskusję z jej członkami) na forum B@P (Fundacja nie posiada własnego forum w tej chwili).
krzyszp

Postprzez Robert7NBI » 07 sty 2013, 19:01

Obrazek

Czy do działalności statutowej fundacji B@P należy wspieranie projektów okradających uczestników?

Obrazek
Obrazek
Robert7NBI

Postprzez _MaRiO » 07 sty 2013, 19:07

Obrazek
Obrazek
Spoiler:
_MaRiO

Re: Ogólnopolski zlot pod patronatem Fundacji BOINC Polska

Postprzez krzyszp » 07 sty 2013, 19:27

1. Nie znam tła wydarzeń (nie miałem swobodnego dostępu do sieci w czasie pobytu w kraju).
2. "Okradającego"??? Zgłoś sprawę na policję...
3. Nie moja to sprawa - ani nie jestem adminem, ani właścicielem projektu, natomiast na forum Rysia dość jasno sprawa jest postawiona (i nie ma związku z tematem tego wątku - proponuję założyć odpowiedni w odpowiednim miejscu - np. na forum projektu).
4. Patronat != Zarządzanie...
krzyszp

Postprzez Obix007 » 07 sty 2013, 20:08

krzyszp napisał(a):1. Nie znam tła wydarzeń (nie miałem swobodnego dostępu do sieci w czasie pobytu w kraju).
3. Nie moja to sprawa - ani nie jestem adminem, ani właścicielem projektu, natomiast na forum Rysia dość jasno sprawa jest postawiona (i nie ma związku z tematem tego wątku - proponuję założyć odpowiedni w odpowiednim miejscu - np. na forum projektu).

krzyszp napisał(a):Ps. Nie jestem członkiem Fundacji, nie zasiadam w żadnym gremium w niej - tak gwoli wyjaśnienia...

Ale głos w jej imieniu zabierasz - tłumaczysz się za nich ... mydlenie oczu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
statystyki
Obrazek
Spoiler:
Obix007

Postprzez Cyfron » 07 sty 2013, 22:31

Witam

W imieniu Fundacji BONIC Polska chciałem poinformować, że Fundacja jest objęła projekt patronatem, a nie jest właścicielem projektu Oproject@Home. Dlatego też nie ingeruje w to, co robi administrator i właściciel projektu.
Proszę mi wierzyć, ale administratorowi projektu jak i fundacji nie zależy na tego typie rozgłosie, jaki teraz jest wokół projektu i obu największych polskich zespołów.
Pytania odnośnie sprawiedliwości takiego a nie innego działania należy kierować tylko i wyłącznie do administratora projektu. Wiemy, że takie działanie miało swoje podstawy, o których można poczytać na stronie projektu. Forum projektu jest najlepszym miejscem na rozstrzyganie i reklamowanie takich sytuacji, a nie wewnętrzne forum zespołu. Co więcej - jest to już poruszane i wyjaśnione na forum w tym wątku, a wcześniejsze zastrzeżenia były sygnalizowane tutaj:

krzyszp nie tłumaczy się za nas, tylko udziela odpowiedzi szybciej, niż sama fundacja, ponieważ nie śledzimy forów innych zespołów. Dlatego też sprawy, które godzą w fundację najlepiej zgłaszać bezpośrednio do zarządu fundacji poprzez dane znajdujące się na stronie fundacji, lub pisząc wiadomość na forum zespołu Boinc@Poland (za co teraz dziękuję użytkownikowi 'X X X').

Co do spotkania fundacji.
Chciałem zauważyć, że rzadko która fundacja transmituje swoje obrady na żywo, był to nasz dobry gest, jeśli są jakieś zastrzeżenia do przejrzystości fundacji i domniemania o nieczystych interesach w obrębie fundacji, to do tego są odpowiednie organy, które nas kontrolują. Obrady transmitowaliśmy za pośrednictwem łącza telefonicznego jednego z uczestników, więc proszę docenić nasze starania odnośnie upublicznienia tegoż spotkania.
Zaproszenie na zlot było ogólnie dostępne, więc każdy mógł przyjść. Co więcej - spotkanie odbywało się w publicznym miejscu, więc nie ukrywamy jakiś niesamowitych spisków ;) . Jak także napisał krzyszp - pomimo dużej przejrzystości działania fundacji nie wszystkie pomysły mogą być upublicznione, ponieważ zawierają informacje wręcz poufne (na przykład o wnioskach na finansowanie ze środków unijnych). Dbamy o naszą własność intelektualną (plany na nowe czujniki etc).
Robert7NBI - czy możesz podać fundacje, które to są wzorem przejrzystości dla Ciebie - będzie dla nas to cenne, aby wzorować się na najlepszych, jeśli są jakieś zastrzeżenia do naszego funkcjonowania - w końcu nie istniejemy długo, a żaden z nas nie ma doświadczenia w prowadzeniu fundacji.

Brak sprawozdania ze spotkania biorę w całości na siebie. Jest to moja wina i wynika ona z braku czasu, ponieważ jak doskonale wiecie, nie zarabiamy na fundacji i musimy robić inne rzeczy aby żyć. Jak tylko uda mi się to zrobić, to zostanie to umieszczone na stronie fundacji.

Na koniec chciałbym poprosić o sprostowanie wcześniejszego postu, który sugeruje wspieranie przez Fundację działań prowadzących do kradzieży. Jeśli są niejasności jakie działania leżą w zakresie statutu, to zapraszam na stronę fundacji, gdzie można się zapoznać z odpowiednimi dokumentami.

Pozdrawiam
Marcin Zastawnik
V-ce przewodniczący Zarządu Fundacji BOINC Polska
Cyfron

Postprzez krzyszp » 07 sty 2013, 22:50

Obix007 napisał(a):
krzyszp napisał(a):1. Nie znam tła wydarzeń (nie miałem swobodnego dostępu do sieci w czasie pobytu w kraju).

krzyszp napisał(a):Ps. Nie jestem członkiem Fundacji, nie zasiadam w żadnym gremium w niej - tak gwoli wyjaśnienia...

Tak, bo temat jest o spotkaniu w którym brałem udział, zaproszony przez zarząd w związku z tym, że pomagam przy wielu pracach (głównie programistycznie). Poza tym, głos zabieram w imieniu swoim, nie Fundacji, co powinno być jasne dla każdego inteligentnego człowieka (w końcu mam nick "krzyszp", a nie "Przedstawiciel Fundacji" lub "Członek Fundacji". Po prostu widząc "wjazd" na ludzi, których pracę cenię i których również miałem okazję poznać osobiście, to nie mogę sprawy zignorować... Uściśliłem pewne wnioski Roberta i tyle, nie ma w tym żadnych podtekstów...
Dodam, że wpis zamieściłem samowolnie, tak aby uprzedzić jakieś wątpliwości w tej sprawie - z nikim nie konsultowałem moich przemyśleń ;)
krzyszp

Postprzez Obix007 » 08 sty 2013, 00:33

krzyszp napisał(a):
Obix007 napisał(a):

Tak, bo temat jest o spotkaniu w którym brałem udział, zaproszony przez zarząd w związku z tym, że pomagam przy wielu pracach (głównie programistycznie). Poza tym, głos zabieram w imieniu swoim, nie Fundacji, co powinno być jasne dla każdego inteligentnego człowieka (w końcu mam nick "krzyszp", a nie "Przedstawiciel Fundacji" lub "Członek Fundacji". Po prostu widząc "wjazd" na ludzi, których pracę cenię i których również miałem okazję poznać osobiście, to nie mogę sprawy zignorować... Uściśliłem pewne wnioski Roberta i tyle, nie ma w tym żadnych podtekstów...
Dodam, że wpis zamieściłem samowolnie, tak aby uprzedzić jakieś wątpliwości w tej sprawie - z nikim nie konsultowałem moich przemyśleń ;)

A Cyfron ma nick Cyfron a nie FBP. Daruj sobie krzyszp.

@Cyfron
Cyfron napisał(a):Zaproszenie na zlot było ogólnie dostępne, więc każdy mógł przyjść. Co więcej - spotkanie odbywało się w publicznym miejscu.

Więc skoro mogłem tam być - również dostałem zaproszenie od członka zarządu (zresztą jak każdy na tym forum)- lub ktokolwiek inny to nie zasłaniajcie się tłumaczeniami o poufności. Poprostu mogliście zrobić to inaczej. Taki sposób działania powoduje tylko utwierdzanie nas w przekonaniu o słuszności naszego poglądu na FBP, B@P i projekty pod "patronatem" FBP.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
statystyki
Obrazek
Spoiler:
Obix007

Następna strona

Powrót do PNT i inne drużyny.