Ogólnopolski zlot pod patronatem Fundacji BOINC Polska

Historia Boinc w Polsce

Moderator: LukaszST

Re: Ogólnopolski zlot pod patronatem Fundacji BOINC Polska

Postprzez 3Rni » 30 lis 2012, 13:34

_MaRiO napisał(a):A planem fundacji jest:
"Jednym z pierwszych zadań jest oficjalne przejęcie SKBP." które po przejęciu pewnie dalej będzie liczyło na konto B@P, więc nie wiem czemu ma służyć ten temat.

co to znaczy przejęcie SKBP....? fundacja stanie się właścicielem tych komputerów....?
:::::::: Mam dynamicznie przydzielane IQ ::::::::

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Postprzez Peciak » 30 lis 2012, 14:11

3Rni napisał(a): fundacja stanie się właścicielem tych komputerów....?

dokładnie tak :nakaz
Obrazek
„Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych.”
Peciak

Postprzez _MaRiO » 30 lis 2012, 15:32

Oj tam od razu właścicielem, po prostu ktoś dostanie kasę za ten sprzęt a on dalej będzie liczył to samo :)
Zresztą za miesiąc koniec świata, kamory z kosmosu już lecą :D
Obrazek
Spoiler:
_MaRiO

Postprzez krzyszp » 30 lis 2012, 19:25

Peciak napisał(a):

dokładnie tak :nakaz

A co w tym złego, skoro fundatorzy tych maszyn chcą je przekazać Fundacji???
Celem przejęcia SKB@P jest raczej uregulowanie ich stanu prawnego, o czym dużo się zresztą pisze na naszym forum. Z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmieni - będą stać u tych, którzy mogą je "karmić" prądem...

Acha - i na jakiej podstawie twierdzicie, że ktoś ma na tym zarobić?
krzyszp

Postprzez 3Rni » 30 lis 2012, 20:03

krzyszp napisał(a):

A co w tym złego, skoro fundatorzy tych maszyn chcą je przekazać Fundacji???

Skąd taka pewność, że wszyscy chcą?

krzyszp napisał(a):Acha - i na jakiej podstawie twierdzicie, że ktoś ma na tym zarobić?

ja nie mam podstaw ani podejrzeń, że ktoś chce zarobić na tym, ale zapytam co się stanie ze sprzętem w razie ....odpukać... upadku - rozwiązania fundacji... nie znam uregulowań prawnych ale na "nosa" myślę, że nie wiadomo komu wtedy będzie przekazany

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Postprzez krzyszp » 30 lis 2012, 20:10

No wiesz, na forum jeszcze nikt nie wypowiedział się przeciwko, a rozmowy toczą się w zasadzie od etapu planowania fundacji, zresztą, obecnie też toczy się dyskusja na ten temat.
Faktycznie ciekawym pytaniem jest, jak by wyglądał status tych komputerów w razie (odpukać) zakończenia działalności Fundacji. Szczerze mówiąc, nie myślałem nad tym (ale też nie jestem członkiem Fundacji i generalnie to nie mój problem). Generalnie problemem teraz jest fakt, że oficjalnie (a raczej "prawnie") nikt nie jest ich właścicielem i trzeba to po prostu uregulować, gdyż praktyki różnych państwowych instytucji jakie są - doskonale wiemy - dobrym przykładem, co może się stać było świństwo, jakie ktoś zrobił Waszemu projektowi (a raczej jego adminom)...

Nie będę zamieszczał linków do dyskusji na ten temat, gdyż nie chcę, aby to było odczytane jako reklamowanie drużyny, z łatwością możecie ją znaleźć na forum.
krzyszp

Postprzez Tobas » 30 lis 2012, 21:12

krzyszp napisał(a):Faktycznie ciekawym pytaniem jest, jak by wyglądał status tych komputerów w razie (odpukać) zakończenia działalności Fundacji.

Statut Fundacji rozdział IX paragraf 30
"Środki finansowe i majątek pozostały po likwidacji Fundacji mogą zostać przeznaczone mocą uchwały Rady Fundacji na rzecz działających w Rzeczpospolitej Polskiej fundacji o zbliżonych celach."

Abstrahując , Fundacja powstała by popularyzować przetwarzanie rozproszone w Polsce (to też można przeczytać w Statucie), a nie żeby ją rozwiązywać. Trochę wiary koledzy ;) Mam przeczucie, że na tej Fundacji wszyscy skorzystamy, ponad podziałami...
Tobas

Postprzez 3Rni » 30 lis 2012, 21:22

Tobas napisał(a):Abstrahując , Fundacja powstała by popularyzować przetwarzanie rozproszone w Polsce (to też można przeczytać w Statucie), a nie żeby ją rozwiązywać. Trochę wiary koledzy ;) Mam przeczucie, że na tej Fundacji wszyscy skorzystamy, ponad podziałami...

nikogo w urzędach nie interesuje wiara, nadzieja i miłość, przejęcie komputerów znikąd na pewno nie ucieszy pani w "okienku" a teza krzyszp ze nie ma sprzeciwu nic nie załatwia... dlatego dobrze to sprawdź zanim będzie "kuku" z US

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Postprzez Tobas » 30 lis 2012, 21:31

3Rni napisał(a):nikogo w urzędach nie interesuje wiara, nadzieja i miłość, przejęcie komputerów znikąd na pewno nie ucieszy pani w "okienku" a teza krzyszp ze nie ma sprzeciwu nic nie załatwia... dlatego dobrze to sprawdź zanim będzie "kuku" z US

One nie są "znikąd". Na nie się złożyli konkretni, istniejący ludzie, którzy będą na liście darczyńców.
Pisałem o tym na naszym forum..
Tobas

Postprzez 3Rni » 30 lis 2012, 21:49

Tobas napisał(a):
One nie są "znikąd". Na nie się złożyli konkretni, istniejący ludzie, którzy będą na liście darczyńców.
Pisałem o tym na naszym forum..

Z formalnego pkt. nie ma ich stąd moje "znikąd", jak powstawały dobrze wiem, ale przecież nie napiszesz ze organizowaliście zbiórki na ten cel bo będzie wtopa a lista darczyńców niczego nie załatwi, przynajmniej u mnie żadne zbiorówki US nie tolerował...

dobra end, byłem tylko ciekawy jak to rozegracie ale chyba czas pokaże jak będzie ;)

Obrazek

Spoiler:
3Rni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PNT i inne drużyny.